Powrót

Kim jesteśmy

Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną w 1991 roku. Prowadzimy produkcję kostek toaletowych, odświeżaczy powietrza w żelu, akcesoriów do sprzątania: ścierek i zmywaków oraz gąbek kąpielowych.

W 1994 roku zainaugurowaliśmy współpracę z jedną z pierwszych w Polsce sieci marketów wielkopowierzchniowych, która trwa do dziś. W międzyczasie pojawiło się wielu innych Klientów handlu nowoczesnego, w tym kilku kluczowych z produktami Private Label.

W 1995 roku rozpoczęliśmy sprzedaż hurtową w Polsce i eksportową do krajów byłego ZSRR. Wkrótce potem sprzedaż objęła inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej, a eksport zaczął stanowić znaczący udział w obrotach firmy.

W latach 2005-2006 w ramach programu współfinansowego ze środków UE zrealizowaliśmy inwestycję produkcyjną nowoczesnych kostek toaletowych. Dzięki tej inwestycji firma Hal stała się wiodącym, polskim producentem kostek toaletowych.

W latach 2010-2012 zrealizowaliśmy kolejną inwestycję finansowaną z funduszy unijnych (Kredyt Technologiczny) na wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji dwufazowych kostek toaletowych. Wraz z technologią rozbudowaliśmy budynki o dodatkową powierzchnię oraz zakupiliśmy nowoczesne maszyny i urządzenia.

W 2014, 2015 i 2016 roku otrzymaliśmy certyfikat systemu jakości BRC Consumer Products. Naszym Klientom daje to pewność, że otrzymują produkty bezpieczne i zgodne z wymaganiami. Certyfikat ten jest świadectwem, że firma jest w stanie dostarczyć Państwu produkty bezpieczne, zgodne z najwyższymi standardami oraz z Państwa wymaganiami, w ramach spójnego systemu zarzadzania jakością. Dokładne i wymagające audyty certyfikacyjne, który odbywały się w ostatnich 3 latach, obejmowały takie obszary jak: planowanie, produkcja, magazynowanie, bezpieczeństwo, zgodność z przepisami prawa, szkolenia, etc.

Produkty firmy Hal można kupić pod trzema zróżnicowanymi markami: Kolorado, Hippo i Ocean. Każda z marek ma inną specyfikę i dedykowana jest innemu Klientowi. Dzięki takiej różnorodności możemy być elastyczni i łatwo dopasowujemy się do zmiennego otoczenia rynku.

Dla naszych Klientów podukujemy ich marki własne (Private Labels) oraz oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie tych produktów i dostępnej technologii. 

 

Przyszłość firmy wiążemy z dalszym rozwojem zarówno działów chemicznych jak i brandów oraz Private Labels. Będziemy zdobywać nowe rynki w Polsce i za granicą.